אני ציירת ופסלת שראלית המושפעת ושואבת את נושאי הציור והפיסול שלי מעולם הרוח והמיסטיקה . מציגה כאן בגלרייה שלי אמנות עכשוית .

כשאנחנו אומרים " מיסטיקה" בדיוק למה אנחנו מתכונים??
תחום המיסטיקה הוא תחום נרחב אשר מכיל בתוכו את שני קצותיו של במטבע.
בדיוק כמו הסמל של היין והיאנג, יש במיסטיקה גם אור וגם חושך ושניהם מרכיבים את השלם העיגול שהוא החיים, היקום, הבריאה.
המיסטיקה כמובן אינה מדברת על דת אחת או דרך חיים אחת שהיא הנכונה ולפיה יש לחיות.
מיסטיקן אמיתי ,יהיה סבלני וסובלני לגבי שיטות שונות, דתות שונות ודרכים שונות להגיע אל האמת.
מובן שיש דתות , או כתות שסוברות שדרכן , היא הדרך היחידה ומי שלא ילך בדרך האחת והיחידה הזאת דינו גהנום . דתות אילו סוברות כי אין מקום ואסור שיהיה, למי שחושב אחרת מהם.
מנגד יש מיסטיקנים אמיתיים שיודעים שאמנם הפסגה של הר האמת אחת היא, אולם הדרכים בטיפוס אל הפיסגה הנשגבת ,שונות מגונות  ומכילות בתוכן דגשים שונים, או זווית ראיה אחרת של דברים .
כל דרך  מתאימה לאנשים שונים ולתרבויות שונות, כשהשוני נובע גם מההיסטוריה של אותה תרבות, מהחכמים אשר הובילו אותה, ומתנאי השטח הגיאוגרפים בהם חיה אותה תרבות.
כל אדם כת, דת ותרבות מאמצים את הדרך שמתאימה להם, ויש שמחליפים באמצע הדרך את הנתיב. כל עוד הנתיב הוא נתיב הלב והוא אמיתי אין בכך כל פסול.
הבריאה אחת היא, ואנחנו כולנו יצירי אותה בריאה.
אם נבחן תרבויות שונות ועבודה רוחנית אצל שבטים שונים נזהה איזה שהוא חוט שני דומה שמוביל כמעט אצל כולם, בחלקם יהיה אותו נושא רדום או פחות מדובר ויתעסקו עמו פחות, ואילו אצל האחרים יהיה אותו נושא המרכז, אולם ברוב המקרים נמצא דמיון, או זהות ברעיונות המרכזיים.
מה מלמדת התפתחות דומה בין מקומות שלא היתה בניהם קירבה גאוגרפית (כן עוד לפני האינטרנט) רעיונות מאוד מאוד דומים התפתחו אצל תרבויות שונות במרחקים של יבשות בינהן ובכל זאת דמיון ופעמים אף זהות.
מה משתמע מכך?
לדעתי זה מוכיח כי הרעיונות המיסטים שלהם אינם "המצאה" אישית שלהם.
זה מראה על כך ,שאת הרעיונות, המוטיבים, שאבו המתקשרים של התרבויות השונות, מאותה ספריה קוסמית, אותו מקור מידע סיפק את התשובות לשאלות של מתקשרים ומדיומים שונים מקצוות שונים של העולם.
ההבדלים והדקויות נובעים מהבדלי התרבות והמנהגים והאינטרפטציה שניתנו לכל מקור מידע במקום אחר על פני הכדור, אבל הרעיון המרכזי דומה מאוד, משום שהוא נלקח מאותם מקורות מידע.
אם נבין את זה נבין שהבריאה אחת היא, וההבדל בין כל ה"דתות" "כתות" הוא רק הבדל של מיקום גאוגרפי, אולי נוכל ללמוד לגלות יותר סובלנות לאחר ולשונה, ולהבין שכולנו, ממש כולני בני אותו אלוהים, יצירי אותה בריאה.
בציורים שלי אפשר למצוא מוטיבים של בריאה של לידה שהם הרבה פעמים עבורי בריאת העולם ולידתו ,אפשר להתרשם מכך בסידרת" ג'נסיס" שלי וכן בסידרת "לידה"  וה"זרם"
לידת היקום ובריאת העולם, אינה שונה עבורי מלידתו של תינוק ובריאתו של עובר.
לרוב ציורי מתאפיינים במונוכרומטיות, ציור אשר רובו  בצבע אחד על גווניו הרבים. גם מונוכרומטיות זאת מושפעת מעולם הרוח ומהצ'קרות המתאפיינות בצבעים עזים.
מוזמנים לגלריות לראות את תמונות הציורים והפסלים  ולהתרשם

דורית קרסו